вівторок, 11 липня 2017 р.

ЧИ ШКОДЯТЬ СТАНЦІЇ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ? МЕШКАНЦІ ВУЛИЦЬ ПІВНІЧНОЇ ТА ПАТРІАРХА МСТИСЛАВА СТУРБОВАНІ.

Сьогодні до депутатів-свободівців Кам'янець-Подільської міської ради звернулись стурбовані мешканці вулиць Північної та Патріарха Мстислава. 

                                   ( прошу вибачення за поганий звук у відео)
Вони стверджують, що невідомі особи вночі кілька днів тому встановили на території "Рембази" станцію (вишку) мобільного оператора "Київстар". 


Конструкцію встановили в безпосередній близькості від їх домівок. Також люди говорять, що  вже тричі  були спроби встановити цю станцію, але щоразу громадський спротив унеможливлював такі дії. 

Люди скаржаться, що з ними це питання ніхто не узгоджував і побоюються небезпечного для здоров'я випромінювання, яке може розповсюджувати устаткування.

Депутат міської ради від ВО "Свобода" Іван Микуляк отримав від мешканців цих вулиць заяву  з понад сотнею підписів на ім'я міського голови і прокурора міста, в якій налякані люди просять швидкого реагування та допомоги.


Сьогодні ж, Іван Микуляк, обурені мешканці зареєстрували  заяву на ім'я міського голови. 

Люди налякані, адже дозвільних документів людям так ніхто і не показав. 

Поліція, яку вони викликали, за  словами людей, допомоги не надала.

Чи насправді  вишка загрожує шкідливим випромінюванням і  встановлена у відповідності до нормативів?  Відповідь мають надати  посадовці.


З коментарів, до подібних ситуацій:

- Небезпечною є відстань від станції до житлових будинків менше 35 метрів. Якої потужності, на якій висоті і відстані від житлових будинків мають встановити базову станцію, щоразу на кожну розраховується індивідульно. Головне, щоб впромінення не перевищувало санітарних норм.

- Встановлені в Україні, рівні електромагнітного випроміннення жорсткіші, ніж рекомендовані у світі. В нашій країні гранично допустимий рівень – 2,5 мікровати на сантиметр квадратний. В Росії, Білорусії, Угорщині цей показник - 10 мікроват на сантиметр квадратний. В країнах Скандинавії - 100.

- В свою чергу, оператор мобільного зв’язку запевняють, що станції не шкодять здоров’ю, а чутки про їх небезпеку поширюють конкуренти. 

 - Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.08.1996 № 239, визначають гігієнічні вимоги до передавальних радіо-, телевізійних станцій та інших об’єктів, які випромінюють електромагнітну енергію у навколишнє середовище. Підпунктами 1.4.4, 1.4.6 цих Правил визначено, що з метою захисту населення від впливу ЕМП, яке створюють радіотехнічні об’єкти (РТО), встановлюються санітарно-захисні зони і зони обмеження забудови. Санітарно-захисна зона, як правило, прилягає до технічної території РТО. Зовнішня межа санітарно-захисної зони визначається на висоті до 2 м від поверхні землі за граничнодопустимими рівнями ЕМП. При цьому санітарно-захисна зона встановлюється з урахуванням перспектив розвитку РТО і в основному складає 50–100 м на висоті розміщення антени у напрямках встановлених передавачів.

З метою перевірки законності розташування, будівництва, реконструкції та експлуатації базової станції стільникового зв’язку необхідно звернутися до організації, що експлуатує будівлю (на балансі якої перебуває будівля), на якій встановлено базову станцію та передавачі. Ця організація має надати інформацію про оператора стільникового зв’язку та законність встановлення базової станції (санітарний паспорт). Якщо базову станцію встановлено на власній, окремо збудованій для неї споруді, то за цією інформацією можна звернутися до органів місцевого самоврядування (наприклад, райдержадміністрації). Лише після звернення до зазначених інстанцій або якщо відповіді від них не дають вичерпної інформації, можна звернутися до територіальних органів Держсанепідслужби з вимогою провести лабораторно-інструментальні дослідження рівнів електромагнітного випромінювання у житлових, громадських чи виробничих приміщеннях, на прибудинковій території тощо, тим самим допомогти виявити несанкціоноване розміщення та експлуатацію РТО та зберегти здоров’я населення.

Базові станції мобільного зв’язку загрожують здоров’ю людей, які біля них живуть. Про це заявив голова громадського руху За право громадян на екологічну безпеку Володимир Гончаренко.
За словами правозахисника, в Україні немає реєстру встановлених базових станцій всіх мобільних операторів. «Електромагнітні випромінювання впливають на організм людини на рівні клітин... 
Виміри, які ми проводили, показують, що щільність потоку енергії в будинках, розташованих біля станцій, перевищує припустимі норми. Офіційний моніторинг в Україні не ведеться, тому невідомо, де є перевищення санітарних норм», — відзначив еколог.
Він додав, що, за даними ВООЗ, використання стільникових телефонів викликає онкологічні захворювання, а Європарламент уже дорікав Україні тим, що дітям до 16 років дозволено користуватися мобільними телефонами. «Ми проводили дослідження в одному із сіл Дніпропетровської області й установили, що діти, які живуть недалеко від джерел випромінювання, мають проблеми зі здоров’ям», — підкреслив Гончаренко.


Немає коментарів:

Дописати коментар