Сьогодні о 10.00 розпочалась сесія Хмельницької обласної ради. У проекті порядку денного було заплановано розглянути близько 50-ти питань. Зокрема: про використання червоно-чорного прапора, підтримку державної мови, використання зброї, недопущення підвищення тарифів на газ, стан розслідування щодо ремонту автомобільного шляху на вулиці Князів Коріатовичів в Кам'янці-Подільському, стан галузі надрокористування в області, звіт голови ради, бюджетні питання тощо. До роботи з'явилось і зареєструвалось 63 депутата.
При розгляді порядку денного, депутат від ВО "Свобода" Віктор Бурлик ініціював включення до порядку денного сесії Хмельницької обласної ради два запити:
- "Про стан ремонтних робіт на автошляхах Хмельницької області, зокрема щодо ситуації з ремонтом відрізку автошляху в Кам'янці-Подільському на вулиці Князів Коріатовичів",
- "Про прояви діяльності на території області антиукраїнських структур" ( щодо факту зібрання представників комуністичної партії 16.03.2018 на території Макаронного заводу).
Свободівець, депутат обласної ради Анатолій Панчук під час сесії обласної ради запропонував питання щодо використання революційного червоно-чорного прапору розглянути в першу чергу. Зокрема, він наголосив: "Сьогодні в залі присутні дівчата і хлопці, які прийшли підтримати це питання. Вони і досі воюють на Сході, захищаючи нашу з вами Незалежність. Тому і ми повинні розуміти всю важливість і першочерговість цього питання".
Двічі обласна рада голосувала і двічі відхилила пропозицію свободівця Анатолій Панчук поставити першим у порядку денному питання щодо використання революційного червоно-чорного прапору.
Яскравим та промовистим був виступ Олександра Попова (Дракона) - Командира 7-ї Резервної сотні ДУК ПС в Хмельницькій області .
На своїй сторінці в Фейсбук Олександр Попов написав : "Вже 4-а година йде, а робота сесії Хмельницької обласної ради не розпочата. Причина - рішення про підняття червоно-чорного прапора визвольної боротьби українського народу над державними будівлями в пам’ятні дні поряд з державним.
Але акцент з самого рішення, за яке депутати і голови фракцій заявляють проголосують «ЗА», змістився на вимогу перенести це питання на першочергове."
Герой російсько-української війни Назарій Чепко звернувся до депутатів зі словами: "На сотнях могил полеглих захисників України майорить червоно-чорний прапор. Тисячі добровольців на війні використовують поряд з державним синьо-жовтим, революційний червоно-чорний прапор. Для мене і побратимів є сепаратистами і посібниками Путіна ті, хто не проголосує або утримається під час ухвалення рішення про використання червоно-чорного прапора у Хмельницькій обласній раді".
Але до виступів добровольців, воїнів російсько-української війни, провладна більшість продемонструвала "стабільну глухість". Свободівці вимушені були вдатись до блокування трибуни, адже така зневага, зокрема до тих, хто проливає свою кров за Україну, є неприпустимою.
В пленарному засіданні 18-ї сесії обласної ради було оголошено 20-ти хвилинну перерву з ініціативи голови обласної ради, а незабаром - ще одну перерву, далі -переву на обід .
Підтримати побратимів свободівців приїхали кам'янчани. Зокрема, голова Кам'янець-Подільської міської організації зазначив: "Нещодавно ми в Кам'янці-Подільському доводили громаді та провладній більшості важливість рішення щодо використання червоно-чорного прапора. Це було нелегко, але рішення ухвалили і вже в День добровольця та День народження Тараса Григоровича Шевченка в Кам'янці поряд з державним прапором майорів червоно-чорний. Сподіваюсь, що депутати обласної ради зрозуміють важливість цього кроку і здоровий глузд та патріотизм переможе власні амбіції".
Тож, для 18-ї сесії Хмельницької обласної ради питання порядку денного, шани і поваги до воїнів російсько-української війни виявились занадто складними. Після 3-х перерв, рада так і не спромоглась розглянути першим питанням питання червоно-чорного прапору. Лише 23 депутата проголосували за це рішення. Керуючись статтями 15 Регламенту обласної ради та 46 ЗУ "Про місцеве самоврядування", головуючий оголосив перерву в засіданні до 27 березня 2018 року (початок о 10.00). За цей час має попрацювати розширена комісія з числа депутатів, військових, добровольців і дійти згоди. Але згоди стосовно чого, коли всі присутні заявляли начебто підтримку цьому рішенню? Воїни отримали "шану" від депутатів: їм доведеться чекати ще 5 днів для продовження сесії.
Коментар голови Хмельницької обласної організації ВО "Свобода" Олег Лопатовський щодо небажання більшості облради поставити питання про червоно-чорний прапор першим у порядку денному:
"Та більшість депутатів взагалі не розуміла, про що мова. Таке враження, що текст звернення вони в очі не бачили. Я навіть переконаний, так і є. Голови фракцій взагалі не працюють з депутатами. Для них червоно-чорний прапор не має ані найменшого значення. Реакція, вибачте, як у бика на шматок червоної тканини. Про який патріотизм, про яку національну свідомість тут говорити?
Ми шоковані ситуацією навколо рішення про використання революційного прапора ОУН, який символізує одвічну визвольну боротьбу української нації.
У чому проблема, щоб поставити це рішення першим у порядку денному? Завжди депутати йшли на зустріч і виносили на голосування першочергово питання, аби не тримати людей. А змусити героїв війни чекати кінця сесії - взагалі за межею здорового глузду. Раптом для депутатів принциповим став регламент.
А деякі грамотії взагалі розповідали, що бійці приїхали з Івано-Франківська. Довелося їм пояснювати, що тут хлопці з Хмельницького, Кам'янця-Подільського, Городка".
Немає коментарів:
Дописати коментар