Димова́ заві́са — штучно створювана хмара диму або туману. Застосовується для засліплення противника, маскування та імітації дій своїх військ (сил флоту) та об'єктів. Димові завіси створюються за допомогою димових шашок, гранат, мін, снарядів, бомб, димоутворювальної апаратури (переносний, змонтованої на рухомих об'єктах або стаціонарної). Ефективність димових завіс залежить від типу димових засобів та їх витрати, метеорологічних умов(швидкості й напряму вітру, ступеня вертикальної стійкості й вологості повітря), рельєфу місцевості й підстилаючої поверхні. (димова завіса)
10-11 грудня відбувалась вельми гаряча сесія Кам'янець-Подільської міської ради. В ході та після якої в місцевих засобах масової інформації напустили стільки диму, що простому кам'янчанину важко розібратись: де ж та правда.
Сконцентруюсь на кількох моментах, щоб не переповідати вже сказане, написане. Також зазначу, що те, що документально підтверджено - є залізним фактом, а виступи, наші/їхні/ваші/мої коментування та роз'яснення - припущення, особисті "умовиводи", настрої і емоції.
1. Зняття депутатських повноважень з депутаток Старченко Світлани і Олени Мазій.
На цю сесію вперше був поданий проект рішення про зняття повноважень депутата Старченко Світлани (БПП), колишньої керівнички місцевої освіти, котра довгий час була й помічником колишнього народного депутата Володимира Мельниченка. Інформація є увідкритому доступі, тому це є фактом.
Олена Мазій вдесяте (а може, й більше спроб) подала на розгляд депутатів заяву про зняття депутатських повноважень. Пояснювала це станом здоров'я, а саме - різкими підвищеннями артеріального (!) тиску під час сесій. Ні для кого не секрет, що Олена Мазій має свої погляди та політичні вподобання, які дещо відрізняються від свободівських. Але кожна людина вправі на це. І тут усі обговорення зайві. Ми прийняли її позицію. Жодного скандалу чи конфлікту між місцевим осередком і пані Оленою не було.
Щоразу при розгляді заяв про зняття депутатських повноважень пані Олени, рішення не набирає достатньої кількості голосів, депутати більшості підсміюються, вдаються до некоректних висловів, це можна перевірити, проглядаючи стріми пленарних засідань. І цього разу - не проголосували. Більше того, жовті, нежовті ресурси, ЗМІ ретранслюють спітч голови фракції БПП Василя Кобильника, у якому він заявляє про те, що пані Олена на засіданні фракції говорила, що на неї чиниться тиск з боку свободівців. І в цьому потрібно розібратись. Також він заявив, що у нього є протокол і він це може довести. Так от, мова про тиск була, пане Кобильник, але про артеріальний і ніколи про політичний. Принаймі, так стверджує сама пані Олена. Більше того, ми поважаємо вибір і погляди людини, маємо рівні, дружні стосунки з пані Оленою. Мистифікація і перекручування - це дуже не гарно.
Чи були перемовини під час перерви, де свободівець наполягав на знятті депутатського статусу з пані Олени? Так, були. Скільки можна знущатись над людиною?
Ще одна важлива причина чому не голосують "більшаки" за відставку Олени Мазій. Наступним, хто має після пані Олени зайняти посаду депутата, є Володимир Кондрук. А це людина з великим досвідом, серйозним багажем знань, до того ж, неординарна особистіть, що добре розбирається у питаннях МТВЕ й інших питаннях міста.
То що ж Світланою Старченко? З першого разу (в межах однієї сесії) її звільнили від повноважень. Тому коли ви порівнюєте цих два випадка, як однотипні, ви помиляєтесь )
2.Кількість депутатів
Кам'янець-Подільська міська рада складається з 37 депутатів (плюс голос міського голови). Для ухвалення рішення необхідно набрати 19 голосів (проста більшість). Тобто, якщо на сесію міської ради прийде менше 19 депутатів, сесія не може розпочатись через відсутність кворуму.
У міського голови, колишнього народного (це ж не секрет, що добра частина депутатів - його люди?), поки були однакові погляди на майбутнє міста, завжди була стала залізна більшість
(21-23 депутата). Якщо ви уважно слідкуєте за сесіями міської ради (продивіться стріми), то можете й виокремити людину, що контролює дисципліну у голосуванні цієї більшості. Він ходить по залі засідань, інколи повертається до інших і дає "сигнали", користується телефонним чатом). Так, на мою думку, це голова фракції БПП.
Що сталось під час позачергової 82 сесії? (я б сказала, ще під час 80-81 сесій)) Пропала владна більшість. Розкололась. Були думки оголосити про це у декого з владних. А далі подумали і вирішили застосувати технологію "димовухи". Це коли, прикриваючи справжню проблему, вам підсовують іншу інформацію, інший зрежисований хід подій.
Першого дня на сесію завітав 21 (тобто, 19 без міського голови і секретаря ради) депутат. Але Свободівці прийшли, оскільки в жодних "договорняках" не беруть участі.
Другого дня (11 грудня) після розповсюдження міським головою "кричущої інформації" на своїй сторінці про поганих свободівців та відеозвернення до кам'янчан, до 21 додалось аж два депутата. Одного, точно знаю, попросили з лікарняного, іншу - вдалось вмовити секретаріату ради.
А Свободівці прийшли, не зважаючи на те, що міський голова заявив, що "тепер без свободівців".
3.Голосування по освітянах, квартирах дітям-сиротам тощо
Навіть не буду переповідати, є результати голосування з автоматизованої системи, ваша справа вірити їм чи ні. І у першому, і в другому випадках свободівці голосували "за". І не проігнорували сесію другого дня. Хоча знали, що готуються спектаклі для кам'янчан. Так, ми знали й про те, що у чатах освіти розкручується ця тема. Отримали не одне повідомлення. Знали, що вас збирають. І не ображаємось на жодного бюджетника, адже дуже важко бути і підлеглим, і думати про збереження свого робочого місця, і ще й мати якусь позицію.
Але минулих виборів в тому числі і ви дали "відкоша" минулому, не дивлячись на адмінтиск.
4. 4-й місяць без зарплати
Зауважу, любі мої, що йдеться про простих кам'янчан, працівників МТВЕ. Ці люди четвертий місяць не приносять додому заробітку. Хоча їх праця дуже важка. Знаємо. Поважаємо. Але чому міський голова чекав чотири місяці? Не було коштів? А як далі? Йде зима. Борг перед ними складає 10 мільйонів гривень! В проекті рішення, що передбачало фінансову допомогу підприємству, жодного слова не було про те, що це для виплати боргів по заробітній платі. Михайло Посітко наполягав включити таке уточнення до проекту рішення. І знаєте скільки за це проголосувало - аж 4 депутата, свободівці :-)
Є пояснення керівниць МТВЕ, що Бюджетний кодекс дозволяє фінансувати заробітну плату тільки бюджетним установам. Мабуть, це важливе застереження. Оскільки комунальні підприємства мають заробляти на це самі. Все це, в тому числі і заробіток керівників цього підприємства, закладено до наших тарифів.
Отже, коли щоразу ми поповнюємо статутний капітал МТВЕ (прогляньте, не лінуйтесь, скільки раз на рік і які суми), ми не можемо уточнити на що саме йдуть гроші. Перевірити потім? Мабуть, перевіряйте. Ці борги, зі слів керівництва МТВЕ, утворились через борги кам'янчан. От у мене питання: чому навіть при погашенні боргів кам'янчанами, КП жодного разу не повернуло кошти, що виділялись їм, назад до бюджету? Не треба бути математиком, щоб зрозуміти, що той, хто сплачує вчасно і по рахункам, платить не один раз, навіть не знаю скільки раз це відбувається. Адже бюджет то є наші податки.
Не погані ті прості робітники, що на двох бусах були привезені на сесію міської ради і переодягались в оранжеві жилети на очах кам'янчан. Ні, вони не погані. Вони хотять щоб їм виплатили заробітну плату. Хто винен, що не платять? Їм показали на Свободу ) Свій гнів вони туди й скерували. А куди мали б? До міського голови? До свого керівництва?
5. Гнівний виступ керівника Спецкомунтранса проти несправедливості
Нещодавно свободівці проаналізували тариф на вивезення твердих побутових відходів, складений працівниками цього підприємства. Виявилась груба помилка при обрахуванні ( ми про це вам розповідали), що призвело до завищення тарифу. У м'якій формі, не роздмухуючи скандалів, довели це і до кураторів підприємства, і до керівника підприємства.
Які були варіанти? Визнання помилки це - серйозна річ. Створили нову комісію, порахували по новій скільки люди на певній території викидають сміття. Порахували ніби правильно. Виявилось, тариф має бути таки меншим. В середньому, мінус гривня на людину. Далі були телефонні розмови з "погрозами", що в таких умовах неможливо працювати, що керівник звільниться, якщо.. про те, що влада не допомагає, про важкий стан. І ми підтримуємо: їм треба допомагати, як то робить Хмельницький, наприклад.
Що говорив на сесії пан керівник підприємства? Йой, суцільна експресія, направлена на свободівців. Але чому на свободівців? :-) Якщо цей виступ допоможе підприємству отримати нову машину чи підвищення заробітку працівників, чи надання 13-ї зарплати - ок, гай най буде. Приймається, заради блага багатьох, можемо зрозуміти.
Перехід на особистості також був. Трохи переграв. Керівник. Не треба так.
А встати перед "роботягами" ми можемо. Як і ви повинні це зробити перед своїми підлеглими.
6. Спітч керуючої
Що це було?, - запитують мене, ті хто слухав цей виступ. Спробую без емоцій пояснити. Без особистого, бо його немає.
Коли Михайло Посітко звернувся до міського голови з приводу його публікації в мережі Фейсбук 10 грудня, щодо маніпулятивної викладеної інформації, де йшла мова про вчителів, а викладений був скрін голосування по фінансовій допомозі Тепловоді, свободівець припустив, що можливо його помічниця не порадилась з міським головою і виклала її у такому вигляді.
Помічниця, малось на увазі Яну Мельничук, керуючу справами. І це не дивина, коли є відповідальна особа за ведення офіційних сторінок у зайнятих справами посадовців, це звичайна практика . Та й часто, коли міський голова перебуває закордоном у відрядженні, чи на лікарняному, у відпустці, сторінка працює, створюючи ефект присутності. І так має бути. Тай не секрет це ніякий в межах білої хати.
У відповідь, керуюча справами, яка за функціоналом, прирівнюється до заступника міського голови, попросила слово.
Вийшовши до трибуни, посадовець-керуюча справами, пояснила, що не вона пише за міського голову, а він сам. Що вже який там (не пам'ятаю який ) рік вона обіймає не посаду прес секретаря, а є керуючою справами. (А я так вважаю, що посада прес секретаря це не щось принизливе).
І далі пані керуюча справами, адресуючи свої слова Михайлу Посітку сказала, що їй, як жінці, Михайло огидний.
Слухайте, пані, а для чого кам'янчанам знати, який чоловік у вас що викликає? Це заступ за межу. Головне, шановна, жінко, бо ви говорили ці слова, підкресливши, що висловлюєтесь, як жінка, щоб він був приємним, як чоловік, своїй дружині. Зовсім не вам.
Мабуть мало бути інакше. Вийшла, сказала, що не вона пише. І на тому стане.
Бурні емоційні аплодисменти цей спітч зірвав у освітян, що прийшли на сесію і комунальників, що четвертий місяць не отримують зарплати.
Мабуть, вам після емоційного трешу у компанії, має бути соромно.
Мені за вас - точно.
7. "Клікухи, поганяла, прізвиська"
В одній з публікацій, що була реакцією на маніпулятивну інформацію від міського голови, була відповідь "Сіма. Стоп. Фейк". Визнаю, емоції. Ніякий міський голова не Сіма, а Сімашкевич Михайло Євстафійович. Тому навіть, щось говорити тут зайве, окрім того, що не нами це прізвисько народжене. Корені його шукайте у своїй білій хаті. Але ми також дали волю емоції, у відповідь на гнівну димовуху проти Свободи.
Та й те, що ви, міський голово, намагались мені і Михайлу придумати якісь образливі назви під час сесії, то таке, емоції й напруга. Ми розуміємо. Я то точно))
Ефекти димової завіси в інформаційному полі, не повинні вас засліплювати. Одягайте респіратори, протигази, - фільтруйте:-) Такий у мене висновок з цієї довгої писанини, бо далі буде гірше. Гірше, бо йдуть вибори, а проблем, йой, як багато.
_____________
Якщо помітили помилку, буду вдячна, вашому зауваженню у приват.