четвер, 25 квітня 2019 р.

ДЕ ЖИВЕ ЗАБУДОВНИК? Роздуми на тему вд Оксани С.



Де живе забудовник? Ви купуєте квартиру, платите за неї кошти, насолоджуєтесь виглядом з вікна (яким вас, власне, заманювали до покупки і через який ви її здійснили) і нічого не підозрюєте. Ви абсолютно впевнені, що заплативши немалу суму, маєте право на щось більше крім самих голих квадратних метрів. Але, раптом, в один прекрасний момент перед носом зводиться наступна багатоповерхівка, і ви в розпачі розумієте, що ваше улюблене вікно «замурували» назавжди.
Ви довго живете в своєму районі, він давно став рідним і невід’ємною частиною душі. Здається, вже нічого не може порушити звичного спокою. Ви виросли на цьому майданчику і радієте, спостерігаючи за своїми дітьми, внуками, які ходять вашими дитячими слідами. Одного дня, вийшовши, як зазвичай, на щоденну прогулянку, ви бачите як нещадно викорчовуються дитячі гірки і гойдалки, а будівельна техніка починає рити котлован. Душу пронизує гострий біль і відчуття безвиході.
Це типові і дуже поширені ситуації з якими зіштовхуються українці. Потворна і безцеремонна забудова стала злободенною темою для багатьох мешканців міст. Одних розчавлюють заради блага і користі інших. На їхню думку, ті кілька, кількадесят або більше квадратних метрів, якими вам «пощасливилось» володіти це - максимум власності, якою можете розпоряджатись. Виявляється, ні загальний двір, ні вигляд з вікна туди входити не мусять. Ніхто навіть не думає запитати дозволу перед тим як безпосереднім чином влізти в вашу душу, а тим більше не боїться відповідальності за це. Очевидно, той опір, який все ж таки чиниться активними громадянами зовсім поодинокий, а від цього слабкий і не страшний…
А де ж тоді живе сам забудовник або той, хто за безцінь віддає землю під забудову? Не хвилюйтеся, він живе у цілковитому комфорті. Ніхто і ніколи не порушить його спокою, не влізе у його двір. З вікна відкривається надзвичайний вигляд, а з подвір’я можна навіть спуститися на власну пристань. І повірте мені, він ніколи не задумається, що усі ті мешканці, які визирають зі своїх численних вікон також мають право хоча б на елементарний комфорт поза межами квартири.
Проблема хаотичних забудов – це не лише проблема комерційної вигоди, беззаконня, відмивання нечесно зароблених грошей. Це, перш за все, питання людської гідності, прямий індикатор відношення до людини в Україні. І, навіть, уявіть собі,(!) духовного та культурного розвитку, який вигідно дуже однобоко трактувати в українському суспільстві. Чому все частіше безжально руйнують будинки у яких живе сама історія, вирубують зелені насадження, а на їх місці зводять однотипні архітектурні потвори?
Те, що світ розширюється та розбудовується – беззаперечний факт. Але, здається мені, що в цивілізованих суспільствах це робиться у інший спосіб. І навіть якщо громадян випадково забудуть запитати їхню думку, вони змусять це зробити.

роздуми на тему від Оксани С.



Публікуватимемо й надалі цікаві роздуми, статті, аналітику, надіслані нашими читачами, прихильниками .




середа, 24 квітня 2019 р.

ВИМАГАЄМО УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ!




"Завтра в парламенті буде голосування за закон про мову.
Усі народні депутати-свободівці будуть голосувати за.
У «Свободи» було чимало запитань до цього законопроекту. Зрештою, у нас був свій проект, який ми вважаємо досконалішим.
Ряд свободівських поправок було враховано. Найбільш неприйнятні норми було знято.
Провал цього закону буде сигнальною ракетою для початку відкритого українофобського реваншу.
Якщо закон ухвалять — восени фракція націоналістів у новому скликанні парламенту виправить всі недоліки.
Це вже не просто голосування за закон про мову. Це значно більше. Це голосування проти перетворення України на Малоросію.
Сподіваюсь на таке ж 100% голосування найбільших фракцій — БПП і Народного Фронту, адже їх голоси будуть вирішальними.
Закликаємо усіх депутатів, які називають себе патріотами — голосувати за.
Завтра відповідальний день. Зустрінемося о 10-00 під Верховною Радою".

Андрій Іллєнко - голова депутатської групи ВО "Свобода" у Верховній Раді України
https://www.facebook.com/andriy.illenko/posts/3019512258089544

Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61994